ana sayfa > Seramik, Seramik Duvar karosu, Seramik Porselen Karo, Seramik Yer Karosu > Seramik – Karo – Fayans Leke Nasıl Çıkarılır?

Seramik – Karo – Fayans Leke Nasıl Çıkarılır?

Çarşamba, 03 Eki 2012 admin yorum ekle yorumlara git

Seramik karoları yani diğer bir deyişleri fayansları hepimiz evimizde, iş yerlerimizde kullanmaktayız. Tabi ki bu nedenle de ürünler sık sık lekelere maruz kalmaktadır. Başlıca oluşabilecek lekeler ve nasıl temizleneceğini aşağıda görebilirsiniz.

Seramik karo yüzeylerdeki her türlü kullanım kirleri sert, çizici özelliği olmayan piyasadaki mevcut kir ve yağ sökücüler ile temizlenmelidir. Karo fayans temizliğinde kesinlikle kuvvetli asit/baz gibi aşındırıcı özelliği olan kimyasallar kullanılmamalıdır.

Seramik Karo (Fayans) Yüzeylerdeki Lekelerin Çıkarılması :

Yağ, Gress, Bezir Yağı lekeleri sıvı temizlik maddeleri sünger, naylon veya kıl fırça kullanılarak temizlenmeli, yüzey duru su ile durulanmalıdır.
Çay, Kahve, Yiyecek Artıkları, Meyve Suları, Mürekkep, Kozmetikler, Zift lekeleri sıcak su + normal sıvı deterjanlar, sünger, naylon veya kıl fırça kullanılarak temizlenmeli, duru su ile durulanmalıdır.
Bira, Şarap, Dondurma lekeleri sıvı ev temizleyicisi, sünger, naylon veya kıl fırça ile temizlenmeli, duru su ile durulanmalıdır.
Harç, Kireç Kalıntıları, Yapıştırıcı Kalıntıları kireç sökücü, sulandırılmış tuz ruhuyla sünger, naylon veya kıl fırça ile temizlenmeli, duru su ile durulanmalıdır.
Pas lekesi, kireç sökücü, fosforik asit, asetonla sünger, naylon veya kıl fırça ile temizlenmeli, duru su ile durulanmalıdır.
Katran, Zift, Reçine lekeleri metilen klorür, aseton, sünger, naylon veya kıl fırça ile temizlenmeli, duru su ile durulanmalıdır.
Boya lekeleri tiner, o boyanın eriticisi, sünger, naylon veya kıl fırça ile temizlenmeli, duru su ile durulanmalıdır.
Plastik badana boyası sünger veya naylon fırça yardımıyla su ile temizlenmelidir. İyot lekesi, amonyak, sünger, naylon veya kıl fırça ile temizlenmeli, duru su ile durulanmalıdır.
Keçeli Kalem lekesi sıvı yer temizleyici sünger, naylon veya kıl fırça ile temizlenmeli, duru su ile durulanmalıdır.
İnatçı, tabakalanmış lekeler toz deterjanla, sünger, naylon veya kıl fırça ile temizlenmeli, duru su ile durulanmalıdır.
Cadde ve sokaklardaki mevcut kum, toz gibi maddeler seramik yüzeyleri çizerek görünümünü bozmaktadır. Koruyucu olarak ev-ofis-bina girişlerinde mutlaka paspas kullanılmalıdır.
Sert yüzeyler üzerinden eşyalar sürüklenerek çekilmemeli, ağır ve sert cisimler düşürülmemelidir.

bgtemizlik.com dan alıntıdır.

Incoming search terms for the article:

No related posts.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok